Image by Annie Spratt

arketıpsel
Tarot Eğitimi

Merhaba, 
En eski kâdim öğrerilerden Tarot’un dünyasına hoşgeldin! Çıkacağın bu yolda sana rehberlik edeceğim için çok mutluyum. Adım atmakta olduğun bu eğitimin bildiğin klasik Tarot eğitimlerinden çok farklı olacağını baştan söylemeliyim. Tarot'u gerçek varoluş amacına saygı duyarak, hurafelerden ve 'fal' algısından feersah fersah uzakta yalnızca insan psişesine erişmek için öğreneceğiz. 

 

“Bir insan, aydınlığı hayal ederek değil,
karanlığın bilincine vararak aydınlanır.” 

Carl Jung

Artık aydınlığın hayaliyle yanıp tutuşmayacak, Tarot kartları aracılığı ile içindeki karanlığın bilincine vararak kendini yeniden keşfe çıkacaksın. Kendini anladığında ise Ermiş gibi elindeki fenerle etrafına ışık tutabileceksin. Özüne yapacağın bu ruhsal yolculukta Tarot'u ünlü Psikiyatrist Carl Jung'un öğretileriyle yeniden öğreneceksin. Jung'a ek olarak Joseph Campbell, Hajo Banzhaff, Sigmund Freud ve niceleri bizlerin elinden tutarak Tarot'un mitolojik, astrolojik, ezoterik, ve psikolojik doğasını anlamana yardım edecek.

Çocukluğumdan bu yana bana eşlik eden kartlarım ve Tarot’un bilgeliği ile sana ışık tutacak olmanın heyecanı ile çok bekletmeden sana eğitimin detaylarını vermek istiyorum. 

Tarot'u tüm derinliğiyle öğrenebilmen ve bu yolda kendinden emin olabilmen için 20+4 hafta (5 ay Temel ve İleri Seviye Eğitim + 1 ay opsiyonel atölye çalışması) toplamda 24 hafta olarak planladığım bu eğitim sana bolca Tarot okuması yapma şansı tanıyacak. 24 hafta bittiğinde mümkün olduğunca kartlar ile iç içe geçmiş olmanı ve kendinden emin şekilde profesyonel olarak Tarot Okuyuculuğu yapabilecek seviyede olmanı arzu ediyorum. Ara ara verilen ödevler ve derslerde aktif katılım ile yolculuk boyunca Tarot'u iliklerine kadar yaşama imkanı yakalayacağın bir yolculuk olacak. 

Dersler 16 Ekim Pazar 21:30'da başlayacak ve her hafta aynı gün aynı saatte yapılacaktır. Ders süresi ortalama 2 saat olacaktır.

Eğitim Zoom üzerinden online düzenlenecek. Sana gelen link ile telefon, tablet ve bilgisayardan izleyebileceksin. Her ders sonrası mailindeki link ile dersleri tekrar izleyebileceksin. Böylece geri dönüp çalışma şansın da olacak. 

Eğitimde baz olarak Rider-Waite deste kullanılmaktadır. Kayıt olman halinde oluşturulacak Whatsapp grubu aracılığı ile ders öncesi alınacaklar, kitaplar ve kaynaklar paylaştırılacaktır. Dilersen yeni başlayacak olan gruplar ile eğitimi %50 ücret ödeyerek yeniden alabilme ve bilgilerini tazeleyebilme imkanın var. 

DETAYLAR

Eğitim bedeli aylık 700TL'dir. Ödemeler eft/havale  yolu ile yapılır.  İlk ödemenin yapılması ve dekontun mail atılması ile kayıt işlemi tamamlanır. Böylece kontenjan dolması halinde öğrenci hakkını koruyabilirsin.

​​

Her 4 ders tamamlandıktan sonra gelecek ayın ödemesinin yapılması beklenmektedir. Mazeret bildirmeden yapılmayan ödemelerde öğrenci yeni ay derse kabul edilmeyecek ve kaydı dondurulacaktır. Mücbir hallerde kayıt dondurulup yeni grup ile yeniden eğitime devam edilebilecektir ancak ödeme yapıp eğitime başladıktan sonra vaz geçilmesi halinde kişi başladığı aya dair iade alamayacağını ve sistemden çıkarılacağını kabul etmiş olur. 

Eğitimin son haftası yapılacak online bitirme sınavında başarılı not alan öğrenciler başarı sertifikalarını almaya hak kazanır. Sınavı geçemeyenler için telafi sınavı hakkı tanınacaktır.

Eğitim İçeriği

Tarot’a giriş

Tarot’un tarihçesi

Kartlara genel bakış

Tarot Sembolizmi

Jung ve Tarot

Kahramanın Yolculuğu

Arketipsel Tarot: Majör Arkana

Ruh, Kişilik ve Öğretmen Kartı

Konstelasyonlar

Ruh Kartı Açılımı

Tarot ve Ezoterik bağlantıları

•Astroloji-Kabala-Hermetizm

Minör Arkana

Saraylılar

Tarot Okumanın İncelikleri

•Signifikatör Kart

•Olay Örgüsü kurma

•Kart grupları

•Sezgilerin okumadaki yeri

•Tarot günlüğü

Açılımlar

•Kendi açılımını oluşturma

•Açılımların çalışma prensibi

•Örnek açılımlar

Meslek olarak Tarot

Tarot Etiği

Atölye çalışmaları

Bitirme projesi

Eğitim Başvuru Formu
arrow&v
Image by Viva Luna Studios

Öğrencilerin
Kaleminden

Bilgisine hayran olduğum güzel kadın. Eğitimlerde bilginizi sakınmadan paylaşmanıza mı, verdiğiniz örneklerle desteklemenizi mi, bıkmadan sıkılmadan her soruyu içtenlikle, ve detaylıca yanıtlamanızı mı anlatsam? Hangi birine teşekkür etsem bilemiyorum fakat şunu çok iyi biliyorum ki yıllardır Tarot öğrenmek için beklememin sebebi ve size rastlamam o hep övündüğüm şansımdan. İyi ki Tarot'u sizden öğreniyorum. Bu muhteşem teknolojiyi pirinden öğrenecek olan yeni öğrencileriniz çok şanslılar.

                                                                       BETÜL ONURLU

Eğer bu yolda bir hayaliniz varsa ve adım atmaktan çekiniyorsanız Çığda Gökçınar hocam ile bu yola girmekten hiç korkmayın. sıcak kalbi ve sesi ile bilgileri bize sınırsız aktarırken kalbiniz huzurla doluyor. daha uzunca bir zaman peşinizdeyim, her şey yeni başlıyor hocam. Sevgiler

                                                                     GÜLNUR UÇARLAR

Bir gün Tarot okumayı yapacaksam bunu doğru kişiden layıkı ile öğreneceğim derdim. Sesimi ve niyetimi evrene çok iyi duyurduğuma inanıyorum ki karşıma sizi çıkardı. Anlatım, ses tonu, akış, güzellik hepsi bir arada. Daha ne olsun. Korkarak başladığım ama süper keyifle devam ettiğim bir yoldayım sayenizde. Teşekkür ederim.

                                                                   ÇİĞDEM YORULMAZ

Image by Edz Norton

Mahkeme Tarot Okuması

60 Dakika

850 TL

Bu danışmanlık detaylı bir okuma içerir.

 

Üç aşamadan oluşur. İlk olarak ruh ve kişilik kartınızın analizini doğum haritanız ile harmanlanarak sizi yaşam misyonunuz hakkında bilgilendiririm. Ardından ruhunuzun tekamül yolculuğu üzerine tasarlanmış Ruh Kartı açılımı yapılır. Son olarak da sizin danışmak istediğiniz konuya özel tasarlanmış açılım ile ilerlenir.

Zoom üzerinden canlı gerçekleştirilir ve istek üzerine kayıt alınabilir. Ödemeler en geç danışmanlıktan 3 iş günü önce tamamlanmalıdır. Ödemesi yapılmamış danışmanlıklar iptal edilir. Randevu alıp gelmeyeceğini haber vermeyen kişilere bir daha danışmanlık verilmeyecektir bu nedenle hassasiyetinizi rica ederim. 

*Ruhsal Tarot okuyucusu olmam nedeni ile odağım danışanımdır, hayatındaki diğer insanlar değil.Bu nedenle evet hayır soruları ve "Bana geri dönecek mi? Hayatında biri var mı?" gibi sorular ile danışmanlık vermem. Danışmanlıklar medikal/yasal/psikolojik tavsiye ve tedavi yerine geçmez. Bu konuda mesuliyet tarafıma ait değildir.

Asıklar Tarot Okuması

60 Dakika

950 TL

Bu danışmanlık ilişkilerine ışık tutmak için özel olarak dizayn edilmiştir.

Bu açılım için illa mevcut bir ilişkin olmasına gerek yoktur. Genel olarak ilişkilerde yaşadığın sorunlar, tekrar eden kısır döngüler, görmen gerekenler ve bunları nasıl şifalandıracağın gibi konulara değinilir.

Açılım sonrasında ruh eşi hakkında bilgi aktarılarak, ruh eşi yaratım meditasyonu yapılır.

Ödemeler en geç danışmanlıktan 3 iş günü önce tamamlanmalıdır. Ödemesi yapılmamış danışmanlıklar iptal edilir. Randevu alıp gelmeyeceğini haber vermeyen kişilere bir daha danışmanlık verilmeyecektir bu nedenle hassasiyetinizi rica ederim. 

*Ruhsal Tarot okuyucusu olmam nedeni ile odağım danışanımdır, hayatındaki diğer insanlar değil.Bu nedenle evet hayır soruları ve "Bana geri dönecek mi? Hayatında biri var mı?" gibi sorular ile danışmanlık vermem. Danışmanlıklar medikal/yasal/psikolojik tavsiye ve tedavi yerine geçmez. Bu konuda mesuliyet tarafıma ait değildir.

Yıldız Tarot Okuması + Enerji Çalısması

90 Dakika

1070 TL

Bu danışmanlık detaylı bir okuma içerir.

 

Dört aşamadan oluşur. İlk olarak ruh ve kişilik kartınızın analizini doğum haritanız ile harmanlanarak sizi yaşam misyonunuz hakkında bilgilendiririm. Ardından ruhunuzun tekamül yolculuğu üzerine tasarlanmış Ruh Kartı açılımı yapılır. Sonra sizin danışmak istediğiniz konuya özel tasarlanmış açılım ile ilerlenir. En sonunda ise açılımda konuşulan konulardan yola çıkarak, bu alandaki enerjisel blokajları kaldırmak için enerji çalışması yapılarak konunun şifalanması sağlanır.

Zoom üzerinden canlı gerçekleştirilir ve istek üzerine kayıt alınabilir. Ödemeler en geç danışmanlıktan 3 iş günü önce tamamlanmalıdır. Ödemesi yapılmamış danışmanlıklar iptal edilir. Randevu alıp gelmeyeceğini haber vermeyen kişilere bir daha danışmanlık verilmeyecektir bu nedenle hassasiyetinizi rica ederim. 

*Ruhsal Tarot okuyucusu olmam nedeni ile odağım danışanımdır, hayatındaki diğer insanlar değil.Bu nedenle evet hayır soruları ve "Bana geri dönecek mi? Hayatında biri var mı?" gibi sorular ile danışmanlık vermem. Danışmanlıklar medikal/yasal/psikolojik tavsiye ve tedavi yerine geçmez. Bu konuda mesuliyet tarafıma ait değildir.