top of page
Image by Annie Spratt

Anima Akademi

Arketipsel Tarot Eğitimleri

Arketipsel Tarot Eğitimi
31.03.2023

Merhaba, 
En eski kâdim öğrerilerden Tarot’un dünyasına hoşgeldin! Çıkacağın bu yolda sana rehberlik edeceğim için çok mutluyum. Adım atmakta olduğun bu eğitimin bildiğin klasik Tarot eğitimlerinden çok farklı olacağını baştan söylemeliyim. Tarot'u gerçek varoluş amacına saygı duyarak, hurafelerden ve 'fal' algısından feersah fersah uzakta yalnızca insan psişesine erişmek için öğreneceğiz. 

 

“Bir insan, aydınlığı hayal ederek değil,
karanlığın bilincine vararak aydınlanır.” 

Carl Jung

Artık aydınlığın hayaliyle yanıp tutuşmayacak, Tarot kartları aracılığı ile içindeki karanlığın bilincine vararak kendini yeniden keşfe çıkacaksın. Kendini anladığında ise Ermiş gibi elindeki fenerle etrafına ışık tutabileceksin. Özüne yapacağın bu ruhsal yolculukta Tarot'u ünlü Psikiyatrist Carl Jung'un öğretileriyle yeniden öğreneceksin. Jung'a ek olarak Joseph Campbell, Hajo Banzhaff, Sigmund Freud ve niceleri bizlerin elinden tutarak Tarot'un mitolojik, astrolojik, ezoterik, ve psikolojik doğasını anlamana yardım edecek.

Bu eğitimin Klasik Tarot eğitimi olmadığının altını çizmek isterim. Tarot kartlarını öğrenip, okuyucu olma yolunda adam atacaksın evet ancak bu yalnızca yolculuğun sonunda erişeceğin nokta. Ne demişler önemli olan varış noktası değil yolculuğun kendisi! Toplamda 5 ay (20 adet ders videosu + 5 canlı atölye dersi) sürecek eğitim süresince Carl Jung'un öğretileri ışığında aktif imajinasyon, gölge çalışması (shadow work), rüya günlüğü tutma, meditasyon ve şifa çalışmaları gibi interaktif uygulamalarımız olacak. Bunlar aracılığı ile geçirdiğimiz süre boyunca kendi içine dönüp bakma imkanın olacak. Bol bol okuyacak, araştıracak, merak edecek, yargısızlık geliştirecek ve özümüze ineceğiz. Bu yolculukta bütün bilgi birikimim ve deneyimimle yanında olacağım. Unutma ne kadar çok kendi gölgenle yüzleşirsen o kadar verdiğin danışmanlıklarda ön yargılarından arınmış olursun.

 

"Dışa bakan rüya görür. İçe bakan uyanır."

 

Eğer içe bakacak cesaretin varsa haydi eğitimin detaylarına inelim.

Tarot'u tüm derinliğiyle öğrenebilmen ve bu yolda kendinden emin ilerleyebilmen için zengin içerikli canlı dersler ve sana özel ders kitabından oluşan eşsiz bir program hazırladım. 5 ay süren bu eğitimin sonunda Arketipsel Tarot'a dair ihtiyacın olan bilgilere derinlemesine ulaşmış olacaksın. Bu yolculuğa hangi duraktan binmiş olursan ol eğitim bittiğinde mümkün olduğunca kartlar ile iç içe geçmiş olmanı ve kendinden emin şekilde profesyonel olarak Tarot Okuyuculuğu yapabilecek seviyede olmanı arzu ediyorum. 

Yeni dönem dersleri önceden kayıtlı ders videoları ve canlı atölyeler ile hibrit sistemde işlenecektir. Ortalama 2-2,5 saat sürecek olan ders videosu ve haftalık çalışma kitabı her Cuma günü akşam sisteme yüklenmiş olacak. Ders materyallerine dilediğin zaman Podia öğrenci hesanından veya Google Drive'dan ulaşabileceksin.

Ders videolarını kendi hızında, planlarını ders gününe uydurma sorunu olmadan izleyip gönlünce tekrar edebileceksin. Sorularını yönlendirmek ve eğitmeninle canlı iletişim kurabilmek için aylık canlı atölye derslerine katılım sağlayabilirsin. Bu derslerde konu anlatımı olmayacak olup aktif hayal gücü, gölge çalışması, tarot kartları ile meditasyon, enerji çalışmaları, sınıf arkadaşlarınla eğitmeninin gözetiminde açılım pratiği gibi çalışmalar yapılacaktır. Böylece hem konu anlatımını kendi programına uygun dinlemiş hem de sık sık pratik yapmış olacaksın. Bu atölyeler özel hayatın gizliliğini korumak adına kayıt altına alınmamaktadır.

Eğitim sonunda yapılacak olan değerlendirmede başarı gösteren öğrenciler dijital sertifikalarını almaya hak kazanır. Geçemeyenler için telafi hakkı tanınacaktır.

Eğitim Takvimi

31.03.2023 I 21.30 TR

İlk ders videosunun sisteme yüklenmesi

28.04.2023 I 21.30 TR

İlk Canlı Atölye

26.05.2023 I 21.30 TR

İkinci Canlı Atölye

23.06.2023 I 21.30 TR

Üçüncü Canlı Atölye

14.07.2023 I 21.30 TR

Dördüncü Canlı Atölye

04.08.2023 I 21.30 TR

Beşinci Canlı Atölye

Eğitimde baz olarak Rider-Waite deste kullanılmaktadır. Kayıt olman halinde ders öncesi alınacaklar, kitaplar ve kaynaklar tarafına iletilecektir.

Eğitim bedeli toplam £180'dur. Ödemeler kredi kartına tek çekim veya aylık £36 şeklinde yapılabilir.  Taksitli ödemeler her ay kredi kartınızdan Rewilding the Heart LTD adına otomatik olarak çekilir. Ödeme yapıldıktan sonra vaz geçilmesi halinde iade yapılmamaktadır.

***(Verilerin korunması adına materyaller yalnızca izlenebilir formattadır. Bilgisayara indirme ve depolama yapmaya kapalıdır. Herhangi bir yoldan materyallerin kopyalanması, çoğaltılması veya üçüncü kişilere dağıtılması yasaktır. Kural ihlali yapılması halinde katılımcılar yasal olarak işleme tabi tutulabileceklerini ve derse kayıt yaptırarak bu sözleşmeye taraf olduklarını kabul etmiş olurlar.)

***Ruhsal bir yolculuk olacak ve bu süreçte birbirimizi derinlemesine tanıyacağız. Bu nedenle sağlıklı sınırlar içinde ve güvende olmak hepimiz için çok önemli. Sınıfın huzurunu bozacak davranışlar sergileyen veya saygısızlık eden kişiler anında eğitimden uzaklaştırılacak ve sisteme erişimleri iptal edilecektir.

Ders İçeriği

Öğrencilerin Gözünden

Image by Viva Luna Studios
Bilgisine hayran olduğum güzel kadın. Eğitimlerde bilginizi sakınmadan paylaşmanıza mı, verdiğiniz örneklerle desteklemenizi mi, bıkmadan sıkılmadan her soruyu içtenlikle, ve detaylıca yanıtlamanızı mı anlatsam? Hangi birine teşekkür etsem bilemiyorum fakat şunu çok iyi biliyorum ki yıllardır Tarot öğrenmek için beklememin sebebi ve size rastlamam o hep övündüğüm şansımdan. İyi ki Tarot'u sizden öğreniyorum. Bu muhteşem teknolojiyi pirinden öğrenecek olan yeni öğrencileriniz çok şanslılar.

Betül Onurlu

bottom of page