top of page
Image by Annie Spratt

Anima Akademi

Arketipsel Tarot Eğitimleri

Arketipsel Tarot Eğitimi
26.10.2023

Merhaba, 
En eski kâdim öğrerilerden Tarot’un dünyasına hoşgeldin! Çıkacağın bu yolda sana rehberlik edeceğim için çok mutluyum. Adım atmakta olduğun bu eğitimin bildiğin klasik Tarot eğitimlerinden çok farklı olacağını baştan söylemeliyim. Tarot'u gerçek varoluş amacına saygı duyarak, hurafelerden ve 'fal' algısından feersah fersah uzakta yalnızca insan psişesine erişmek için öğreneceğiz. 

 

“Bir insan, aydınlığı hayal ederek değil,
karanlığın bilincine vararak aydınlanır.” 

Carl Jung

Artık aydınlığın hayaliyle yanıp tutuşmayacak, Tarot kartları aracılığı ile içindeki karanlığın bilincine vararak kendini yeniden keşfe çıkacaksın. Kendini anladığında ise Ermiş gibi elindeki fenerle etrafına ışık tutabileceksin. Özüne yapacağın bu ruhsal yolculukta Tarot'u ünlü Psikiyatrist Carl Jung'un öğretileriyle yeniden öğreneceksin. Jung'a ek olarak Joseph Campbell, Hajo Banzhaff, Sigmund Freud ve niceleri bizlerin elinden tutarak Tarot'un mitolojik, astrolojik, ezoterik, ve psikolojik doğasını anlamana yardım edecek.

Bu eğitimin Klasik Tarot eğitimi olmadığının altını çizmek isterim. Tarot kartlarını öğrenip, okuyucu olma yolunda adam atacaksın evet ancak bu yalnızca yolculuğun sonunda erişeceğin nokta. Ne demişler önemli olan varış noktası değil yolculuğun kendisi! Toplamda 4 ay sürecek eğitim süresince Carl Jung'un öğretileri ışığında aktif imajinasyon, gölge çalışması (shadow work), rüya günlüğü tutma, meditasyon ve şifa çalışmaları gibi interaktif uygulamalarımız olacak. Bunlar aracılığı ile geçirdiğimiz süre boyunca kendi içine dönüp bakma imkanın olacak. Bol bol okuyacak, araştıracak, merak edecek, yargısızlık geliştirecek ve özümüze ineceğiz. Bu yolculukta bütün bilgi birikimim ve deneyimimle yanında olacağım. Unutma ne kadar çok kendi gölgenle yüzleşirsen o kadar verdiğin danışmanlıklarda ön yargılarından arınmış olursun.

 

"Dışa bakan rüya görür. İçe bakan uyanır."

 

Eğer içe bakacak cesaretin varsa haydi eğitimin detaylarına inelim.

Tarot'u tüm derinliğiyle öğrenebilmen ve bu yolda kendinden emin ilerleyebilmen için zengin içerikli canlı dersler ve sana özel ders kitabından oluşan eşsiz bir program hazırladım. 4 ay süren bu eğitimin sonunda Arketipsel Tarot'a dair ihtiyacın olan bilgilere derinlemesine ulaşmış olacaksın. Bu yolculuğa hangi duraktan binmiş olursan ol eğitim bittiğinde mümkün olduğunca kartlar ile iç içe geçmiş olmanı ve kendinden emin şekilde profesyonel olarak Tarot Okuyuculuğu yapabilecek seviyede olmanı arzu ediyorum. 

Yeni dönem dersleri 26 Ekim Perşembe günü saat 21:30'da başlayacak olup, 4 ay boyunca aksi bir durum olmadıkça her hafta aynı gün ve saatte yapılacaktır. Ders bitiminde videolar sonra yeniden izleyebilmen için sisteme yüklenecek ve eğitim materyallerine bir yıl boyunca erişim sağlayabileceksin. Eğitim süresince gerekli bilgilendirmeler whatsapp grubundan iletilecektir. 

Eğitim süresince herhangi bir sebepten o hafta gününde ders yapılamaz ise o haftanın dersi Helen Çığda Gökçınar tarafından hafta içerisinde müsait bir günde kaydedilerek sisteme yüklenir. Eğer ki bu duruma engel olacak fiziki veya ruhsal bir durum söz konusu ise bir hafta atlanarak ders gelecek hafta kendi gününde ve saatinde devam eder. Uzun süre ders işlenmesine engel olacak sıra dışı bir durum gerçekleşirse, kaybedilen süre eğitim sonuna ücretsiz olarak eklenir.

Son haftalarda yapılacak olan atölye dersleri konu anlatımı yapılan bölümleri kayıt altına alınacak ancak bireysel çalışmalar özel hayatın gizliliği ilkesi nedeniyle kayıt dışı kalacaktır. Atölyelere katılım sağlamak zorunlu değil ancak öğrendiklerini pekiştirebilmen adına korkularını bir kenara bırakarak katılmanı şiddetle tavsiye ederim.

Eğitim sonunda bitirme projeni teslim etmek için maksimum 3 ay süren bulunmaktadır. Projenden geçer not alman durumunda başarı sertifikası almaya hak kazanacaksın. 

Arketipsel Tarot yolculuğunda baz olarak Rider-Waite deste kullanılmaktadır. Kayıt olman halinde ders öncesi alınacaklar, kitaplar ve kaynaklar tarafına iletilecektir.

Eğitim bedeli aylık 1200TL toplam 4800TL'dir. Dileyenler toplam eğitim bedelini ödeyerek %10 indirim imkanından faydalanabilir Böylece eğitim ücreti 4320TL olarak düzenlenir. Ödemeler kredi kartı ile gerçekleştirilmektedir ve Rewilding the Heart LTD (Birleşik Krallık) üzerinden faturalandırılır. Banka transferi ile ödeme yapmak isteyenler swift/transfergo vb yurtdışı para gönderimi uygulamalarından yardım alabilirler. 

Aylık ödemeler her dört ders bitiminde aksatılmadan yapılmalıdır. Özel bir durumunuz olması halinde iletişime geçerek haber vermeniz gerekmektedir. Mazaret belirtilmeden gelecek aya dair ödeme yapılmaması halinde öğrenciye yalnızca bir hafta süre tanınır. Bir hafta içinde hala ödeme tamamlanmadıysa öğrencinin ilişiği kesilerek derslere erişimi engellenir. Aylık ödeme sisteminin tercih edilmesi durumunda kaydın kesinleşmesi için ilk ayın ödemesinin tamamlanması ve dekontun rewildingtheheartuk@gmail.com adresine iletilmesi gerekmektedir. 

İster tüm ücret ödenmiş olsun, ister aylık ödeme yapılmış olsun eğitime devam etmekten vaz geçilmesi halinde iade yapılmamaktadır.​ Aylık ödemelerde kişi ödeme yaptığı aya dair derslere katılmaya devam edebilir ancak gelecek ay için hala ayrılma kararından eminse eğitimden çıkartılır. 

***(Verilerin korunması adına materyaller yalnızca izlenebilir formattadır. Bilgisayara indirme ve depolama yapmaya kapalıdır. Herhangi bir yoldan materyallerin kopyalanması, çoğaltılması veya üçüncü kişilere dağıtılması yasaktır. Kural ihlali yapılması halinde katılımcılar yasal olarak işleme tabi tutulabileceklerini ve derse kayıt yaptırarak bu sözleşmeye taraf olduklarını kabul etmiş olurlar.)

***Ruhsal bir yolculuk olacak ve bu süreçte birbirimizi derinlemesine tanıyacağız. Bu nedenle sağlıklı sınırlar içinde ve güvende olmak hepimiz için çok önemli. Sınıfın huzurunu bozacak davranışlar sergileyen veya saygısızlık eden kişiler anında eğitimden uzaklaştırılacak ve sisteme erişimleri iptal edilecektir.

Ders İçeriği

Image by Viva Luna Studios

Başvuru Formu

arrow&v

Aramıza hoş geldin!

Öğrencilerin Gözünden

Image by Viva Luna Studios
Bilgisine hayran olduğum güzel kadın. Eğitimlerde bilginizi sakınmadan paylaşmanıza mı, verdiğiniz örneklerle desteklemenizi mi, bıkmadan sıkılmadan her soruyu içtenlikle, ve detaylıca yanıtlamanızı mı anlatsam? Hangi birine teşekkür etsem bilemiyorum fakat şunu çok iyi biliyorum ki yıllardır Tarot öğrenmek için beklememin sebebi ve size rastlamam o hep övündüğüm şansımdan. İyi ki Tarot'u sizden öğreniyorum. Bu muhteşem teknolojiyi pirinden öğrenecek olan yeni öğrencileriniz çok şanslılar.

Betül Onurlu

bottom of page