top of page

Helen Çığda Gökçınar

Jungian Tarot ve Astroloji Eğitmeni, Travma-Duyarlı Spiritüel Danışman, Uluslararası Theta Healing Eğitmeni

Soğuk bir Kasım sabahı gözlerimi açtım bu dünyaya. Biraz zor bela olmuş olsa da işte geldim buradayım! Güneş Akrep'in verdiği güç, ASC Kova'nın verdiği yaratıcılıkla her şart ve koşulda buldum yollarını hayata tutunmanın. 

Kendimi bildiğim ilk andan beri bir "değişik"tim. Hiçbir zaman bulunduğum yere ait hissetmedim. İşte tam da bu noktada yıldızlar yoldaş oldu bana. Yaz akşamları herkes dışarıda oyun oynarken, ben elimde Tübitak Yayınevi'nin Gökyüzünü Tanıyalım kitabıyla keşfe çıktım gökleri. Bir yanda gezegenlerin büyülü dünyası bir yanda 10 yaşındayken ilk kez elime aldığım Tarot destesi derken ta o yaşlarda açıldım evrenin sembollerini okuma serüvenine. 

Zamanla toplum beklentisi, hayatın telaşı, evlilik ve çocuk derken tam koptuğumu sandığım anda Karma Astroloji girdi hayatıma. Tam da en parasız, en vakitsiz  ve en imkansız zamanda... Bir çorap söküğü gibi geldi arkası. Önce Karma Astroloji, Tarot ve Theta Healing girdi hayatıma. Hepsi bir bir beni hayatımın kökünden sarsılacağı Kule anına hazırlıyormuş meğerse. 2021 yılında İngiltere'de yüksek lisans yaparken bu spiritüel yolculuk bir anda başka bir şekil aldı. Tezim için Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Somatik terapi, Polyvagal Teori, Psikoanaliz alanlarında araştırma yapmaya başladım. Bu araştırma önümde bambaşka kapılar açtı ve yıllardır kütüphanemde tozlu duran Carl Jung kitapları baş ucu kaynağım oldu. Böylece bitirme tezi diye çıktığım yolcukta hiç beklemediğim birini buldum: kendimi.

 

Yıllarca naftalin kokulu sandıklara sarıp sarmaladığım korkular bir bir genç kızlık çeyizi gibi serildi karşıma. Onlar çıktıkça arındım, arındıkça kendime yaklaştım.  Gel zaman git zaman ilahi müdahalenin de katkıları ile taşlar yerine oturdu ve ruhum yolunu buldu.

 

İşte şimdi gel de kutsal zamana inanma! 

33 yaş Güneş döngümde, yepyeni bir hayat doğdu en karanlık gecemin ardından. Ve yer altının karanlığından ruhsal parçam ile topraksal parçamı dengelemeye çalışarak çıkıyorum ağır ağır.  Bu yolda da şu an Travma-duyarlı koçluk, somatik terapi ve jungyen terapi gibi alanlarda kendimi aramaktayım. Bana açılan bu ağır demir kapının ardında neler gizli henüz bilmiyorum ama her yeni günü büyük bir heyecan ile kucaklıyorum. Bu yolda bana ışık olan, yoluma yoldaş olan herkese şükür ve minnetle...

 

Büyüyorum sizinle!

Sevgiler,

Helen Çığda Gökçınar

2020-01-26 15-57-56.jpg

Eğitimlerim

Image by Farzad Mohsenvand

ASTROLOJİ

OĞUZHAN CEYHAN KARMA ASTROLOJİ MERKEZİ

Temel ve Orta Seviye- Ayşe BALIN

Yaz Okulu-Oğuzhan CEYHAN

İleri Seviye-Oğuzhan CEYHAN

Uzmanlaşma-Oğuzhan CEYHAN (2020-...)

MODERN ASTROLOJİ

Temel Seviye-Bendegül ÇANDARLI

PSİKOLOJİK ASTROLOJİ

Temel Seviye-Barış ÖZKIRIŞ

SİNASTRİ

Sinastri Eğitimi-Sema Yavuz

Image by Kayla Maurais

TAROT

Astroloji Tabanlı Tarot-İrem ÇİÇEK

Temel Seviye Tarot-Petek ERDEM

Tarot-Sevilay ERİÇDEM

Tarot for the Wild Soul

Trauma and Tarot

Archetypal Tarot

Advanced Level Tarot Certificate

Image by Jared Rice

PSİKOSPİRİTÜEL

Jungian Therapy-(Devam etmekte)

 

Travma-Duyarlı Koçluk Sertifika Programı

Shadow Side of Feminine-Atölye

 

Basic DNA

Advanced DNA

Derin Kazma 

Bolluk ve Yaratım

Eğitmen: Yeliz KÜÇÜKKONER

Sen ve Yaradan

Eğitmen: Berna TONUS

Ruh Eşi

Eğitmen: Burhanettin DAĞDÖNDEREN

Sen ve Eşin

Sen ve Yakın Çevren

Eğitmen: Gülsün ÖZSAN

Yaşam Oyunu

Eğitmen: Sühan AKGÜN

Dünya İlişkileri

Eğitmen: Vanya Silverten

Sezgisel Anatomi

Eğitmen: Laura Mason

Pratik Şifa

bottom of page